Başlangıç > Avrupa Birliği, Cyprus Kıbrıs, European Union > Eğer bize ‘Kıbrıs mı, AB mi?’ denirse tercihimiz Kıbrıs Türkü’dür

Eğer bize ‘Kıbrıs mı, AB mi?’ denirse tercihimiz Kıbrıs Türkü’dür

KKTC’nin 26. kuruluş törenlerine katılan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ‘Kıbrıs meselesini Türkiye’nin AB politikasının önüne koymak isteyenler tercihimizi bilmeli’ dedi. KKTC Başbakanı Derviş, Çiçek’in konuşmasının herkesin yüreğine su serptiğini söyledi.

cemil

KKTC’nin 26. kuruluş yıldönümü törenleri için Ada’da bulunan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Lefkoşa’da düzenlenen törende yaptığı konuşmada,” Kıbrıs meselesini Türkiye’nin AB politikasının önüne koyarak, eğer birileri ‘Ya Kıbrıs ya AB’ diye düşünüyorlarsa Türkiye’nin tercihi, sonsuza kadar Kıbrıs Türkünün yanında olacaktır. Bunu herkes iyi anlamalı” dedi.

Kuruluş yıldönümünde bir konuşma yapan KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, ise “Kıbrıs’ta çözüm, bizim insanlığa yapabileceğimiz en büyük katkıdır” dedi.

Talat, KKTC’nin kuruluş yıldönümünde, Kıbrıslı Rum muhataplarına, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluş bildirgesindeki iyi niyet mesajını yenileyerek “Kıbrıs Türk halkı, bu güzel adayı sizinle paylaşmaya hazırdır. Gelin, çözüm çabalarımıza siz de katkı koyun; güzel adamızın bir

dostluk ve işbirliği adası olmasını engellemeyin” diye konuştu.

KKTC Başbakanı Derviş Eroğlu ise Devlet Bakanı Çiçek’in konuşmasının herkesin yüreğine su serptiğini ve Türkiye/nin bu kararlı tutumundan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

http://www.euractiv.com.tr

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: